FAQ

Jak wyglądają zapisy do sekcji pływackiej?

Zapisujemy na początku i na przełomie roku szkolnego. Można do nas zadzwonić, ale decyzję podejmujemy po obejrzeniu dziecka w wodzie. W szczególnych przypadkach ( do 4 klasy szkoły podstawowej, dobra technika, chęci dziecka) przyjmiemy od zaraz.
Generalnie zawsze warto podejść i porozmawiać- nie trzymamy sie terminow zapisów szczególnie sztywno.

Ile to kosztuje?

200zł za semestr - płatne w kasie MDK Fabryczna przy ul.Zemskiej.
Tam także proszę pytać o przelewy, numery kont, faktury, nipy, vaty czy inne koszmarki:)

Czy oczekiwać dużej ilości startów w zawodach i wyjazdów?

Nie. Naszym priorytetem nie jest ani wynik, ani wyczyn. Można spodziewać się 4-5 wystepów w ciągu roku dla piątej klasy i młodszych. Starsi zawodnicy- bardzo okazyjnie.
Jakkolwiek w przypadku zawodnika chętnego do uczestnictwa w zawodach i(!) obdarzonego talentem jesteśmy w stanie wspomóc w dostaniu się do odpowiedniego klubu, gdzie będzie mógl realizować swoje ambicje. Należy nas jednak na ten temat zagadnąć, póki to sie nie dzieje uznajemy, że nie jesteście zainteresowani.

Chcę zapisać dziecko do sekcji, ale nie wiem czego się spodziewać.

Bardzo ogólnie rzecz biorąc:
Treningi dla młodszej grupy( piąta klasa i młodsi) trwają ok 1.5 godz dziennie i przepływamy 1-1.5 km. Obowiązkowa jest także salka ogólnorozwojowa min raz w tygodniu i obecność w wodzie min 2 razy w tygodniu.
Starsi zawodnicy nie mają obowiązku uczęszczania na salkę, ich treningi to do 2km/trening. Także ich obowiązuje obecność w wodzie min 2 razy/tydz.
 

Jak wspomniałem, priorytetem nie jest dla nas osiąganie przez dzieci konkretnych wyników czasowych na dystansie. Nie dążymy do uczynienia z nich wyczynowych pływaków. Sekcja jest utrzymana w duchu rekreacji, zdrowia oraz czerpania przyjemności z różnych aktywności jakie oferuje środowisko wodne.
Stąd duży nacisk na zdrowotne i społeczne korzyści z pływania. Chcemy by trzymali się prosto, zdobyli uprawnienia ratownicze, dobrze się uczyli i chętnie uczestniczyli w szeroko pojętej rekreacji.
Fair play, koleżeństwo, własciwa postawa i zachowanie to słowa dużo częsciej spotykane niż stoper, czas, wynik.
Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy dysponować będą nie tylko dobrą techniką pływacką i zdrowym ciałem, ale także pozytywnymi cechami charakteru.
 
Sponsoring- czego potrzebujemy i co możemy dać w zamian

Chcialem napisać coś o bazie treningowej, wyposażeniu i pomocach dydaktycznych, narzędziach kształtowania...ale szczerze mówiąc, gwizdać na to. Żeby plywać trzeba wody i tej akrat mamy ile trzeba.

Środki materialne jakie otrzymujemy mają przekładać się na radość i korzyść dzieci.W tej kolejności.Wszystkich, którzy myślą o wsparciu nas lub już to robią zapewniam, że to co wpłacacie dzisiaj za chwilę zamieni się w uśmiechnięte dziecko:)
Macie więc państwo możliwość spełniania dobrych uczynków za sumę jaką sami uznacie za właściwą- według możliwości i chęci.

Co poza gotówką? Zawsze przydadzą nam się płetwy, deski, łapki, okularki.Wszelkie akcesoria do zabaw i sportów wodnych. Pływające maty, krążki,piłki etc.Państwa fantazji pozostawiam co jeszcze.

Możecie też wspomagać nas bez sięgania do portfeli poprzez swój zawód lub znajomości. Dziennikarz wspominajacy o nas od czasu do czasu na łamach gazety, radia lub tv? jak najbardziej. Fotograf sportowy chcący poszerzyć swoje portfolio o pływanie? Świetnie. Właściciel busika do przewozu osób? Chętnie. Egzorcysta?Mamy parę trudnych przypadków:)
Może pracujesz w ciekawym miejscu?Możesz przekazać wejsciówki? etc etc.
Jak widać możliwości jest sporo i nawet jeśli nie skorzystamy z nich sami, to wspołpracujemy z wieloma sekcjami MDK- Państwa oferta napewno trafi w potrzebujące ręce.

Kto się nadaje, a kto nie?:)

Nie mamy wymogów czasowych ani wiekowych.Przyjmujemy dzieci niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.
 
Są natomiast minimalne wymagania techniczne- prawidłowo należy pływać stylem klasycznym(żabką), grzbietowym i kraulem.Jako,że poddajemy zawodników ponad 1,5 kilometrowym treningom ich technika pływacka powinna być przez nas oceniona jako dobra lub bardzo dobra.Oczywiscie zajmujemy jej doskonaleniem, lecz tylko w wyjatkowych przypadkach przyjmujemy dzieci bez ugruntowanych podstaw w ww. stylach.
Najlepiej do nas zadzwonić, umówić się na basenie i odwiedzić nas razem z dzieckiem(gotowym do wejścia do wody)- ocenimy i doradzimy jak najlepiej.
 
Drugim, choć często ważniejszym kryterium jest zachowanie i charakter Państwa dzieci.Niezależnie od techniki i nawet doskonałych wyników czasowych, nie przyjmujemy nikogo bez jego osobistego zaangażowania i chęci.Wola rodziców nam nie wystarczy- szukamy osób, które lubią wysiłek, kochają pływanie i nie trzeba ich do tego namawiać.Nie do przyjęcia jest sytuacja kiedy musimy nalegać na własciwe podejście do trenowania.Motywacja zawodników jest dla nas priorytetowa i potrafimy ją podtrzymywać i rozwijać, ale nie zapisujemy nikogo kto przyszedł bo mu kazano.