Wiosenne zawody pływackie 28.03.2012

• 28.03.2012r. odbyły się zawody wiosenne na pływalni w Szkole Podstawowej nr 17
  • Celem nadrzędnym zawodów była świetna zabawa i sprawdzenie swoich możliwości w pływaniu,
  • natomiast cel drugoplanowy to oczywiście rozpowszechnienie sportów wodnych wśród najmłodszych miłośników pływania oraz wdrożenie ich do środowiska, które poprzez konkurencję – uczy wygrywania ale również przegrywania.
W tych zawodach brali udział zawodnicy i zawodniczki z klas III, z różnych wrocławskich szkół. Dzieci stanęły do trzech konkurencji na dystansie 50m :

• Kacper Szymczyk
Wszyscy zawodnicy zasłużyli na uznanie ,zachowując wysoką kulturę osobistą i przestrzegając reguł fair play. W konkurencjach stylem klasycznym oraz dowolnym, dużą chlubę naszej sekcji przyniósł Kacper Szymczyk- zajmując dwa ,pierwsze miejsca.
Podium zaświeciło się również dla Wiktorii Rogackiej, która pokonała wiele swoich przeciwniczek, zajmując trzecie miejsce w stylu dowolnym.
Nie możemy również zapomnieć o staraniach pozostałych zawodniczek: Martyny Sobótki, Oliwii Tomczyk i Dominiki Baziak. Nie zdobyły one co prawda miejsca na podium lecz świetnie radziły sobie w seriach startowych, gdzie zajmowały drugie i trzecie miejsca.